Berlin ist Berlin! Tato památná slova a mnoha další teď znění v hlavách hráčů TJ Trutnov-Poříčí. Ti se totiž v sobotu 15.8.2015 účastnili turnaje pořádaného spřáteleným týmem SC Einstracht Berlín. A vůbec neudělali v Berlíně ostudu! Ale hezky pomalu ...

Čtvrtek 13. srpna:

12:00 - Radek Libnar, Pepa Pich, Michal Hladík a Karel Vašíček už drandí v transitu a vyzvedávají Adama Tučka.
12:30 - Do party se přidávavá duo Láďa Jirák a Pepa Kosinka.
13:00 - Poslední zastávka ve škole a hurá do Berlína!
13:23 - Pepa Kosinka škemrá o zastávku a řidič Radek mu jeho přání splňuje.
13:40 - Pepa Kosinka se ptá, jestli tam už jsme a jestli to auto má klimatizaci.
14:06 - Hladis spí.
14:38 - Je vedro, zapnutá klimatizace a Pepa Kosinka se ptá, kdy tu klimatizaci pustíme do zadní části vozu.
15:03 - Ve předu sedící Radek a Adam mrznou díky klimatizaci, která ovšem vůbec nepůsobí na Kosinku sedícího úplně vzadu.
16:40 - Ne, Pepo, ještě tam nejsme.
17:10 - Prostřední řada Hladík, Pich a Jirák vzorně sedí, a naštěstí i ten Kosinus usnul.
17:30 - Je v tom autě vůbec Karel?
18:05 - Dorazili jsme do Klingelthaler Straße 43, Berlin. Zde už na nás čekají přátelé Willi a Andreas a my se pomalu aklimatizujeme. Byla to dlouhá cesta, ale určitě stála za to!

Pátek 14 srpna:

Venku příjemných 35 °C a my čekáme, jaký výlet pro nás připravil Andreas. Ten naštěstí počítal s takovými teplotami a vzal nás do muzea nejstarší vodárny, která zásobovala Berlín a fungovala takřka 80 let až do sedmdesátých let minulého století. Doprovod na výletě nám dělal Willi a připojil se i Lars. Pak jsme se prošli okolo Müggelsee. Poté jsme si dali k obídku tradiční wurst. Trojice Hladík, Libnar, Tuček se nakonec šli podívat ještě na Alexandr Platz, zdali tam není něco nového. Nebylo.
 Vodárna Berlín

Sobota 15. srpna:

Turnaj začíná až v 12 hodin. Hráči jsou rozděleni do tříčlenných družstev pomocí losování. Účastnilo se 7 českých a 20 německých hráčů. Po losu už bylo jasné, kam se budou ubírat zraky českého diváka. Bylo 5 týmů, ve kterých byla česká stopa. Karel a Hladis k sobě dostali Klause, Adam s Lubinem k sobě přibrali Ralpha, Láďa se přifařil k nejlepšímu hráči turnaje Martinovi, Pepi si zahrál s Henningem a Matzem a Kosinus se přidal k Thomassovi a Willimu. Velké naděje na vítězství v turnaji v sobě viděl Adam a Radek, vždyť ve skupinové fázi zaváhali jen jednou a to navíc po vyrovnaném zápase, jinak ostatní soupeře semleli. Z českého pohledu šlo vše zajímavě. Ve čtvrtfinále vyřadilo duo Adam-Lubin po těžkém boji Pepiho Picha. V semifinále se pak objevil tým Ládi, který ale po těžkém boji prohrál s týmem Larse Wenka. Druhé semifinále bylo mnohem zajímavější, neboť Karel, Klaus a Hladis šli do boje proti Adamovi, Lubinovi a Ralphovi. Adam semlel Karla, ale Radek a Ralph po vyrovnaných bojích prohráli a hlavně Hladis vítězstvím nad Lubinem chytnul životní fazónu. Adam s Radkem ještě srovnali ve čtyřhře proti Karlovi s Michalem, ale poslední čtyřhra Hladík/Klaus vs. Libnar/Ralph rozhodla, že vítězem semifinále se stali Karel, Michal a Klaus.

Jestli někdo nevěřil tomuto týmu v semifinále, ve finále už tuplem ne, vždyť tým Lars Wenk, Andreas Seidler a Julia/Patrik (střídali se) už ve skupině Karla s Michalem a Klausem porazil. Jenže Karel, starý to lišák, neuvěřitelnou obranou pochytal Larse, Michal v životní euforií vystřílel Andrease a už už to vypadalo... Bohužel Klaus prohrál, takže se pokračovalo ve čtyřhrách, kde se Lars s Andreasem maximálně zkoncentrovali a ejhle ..2:2 ... ALE POČKAT!

Neděle 16. srpna:

To už se dostáváme do dalšího dne, jelikož tento turnaj trval přes 12 hodin!! Po půlnoci se proti sobě postavili Hladis s Klausem proti Andreasovi s Julii. Po těžkém boji zvítězil Hladis s Klausem...

Ano, čtete dobře, Karel Vašíček, Michal Hladík a Klaus Hillmer zvítězili v turnaji trojic v Berlíně. Hlavně pro Hladise je to největší životní úspěch, ze srdce mu to přejeme a jsme na něj právem hrdi.

V nedělením dopoledni už nás čekalo jen balení zavazadel a odjezd zpět do naší vlasti. Poříčí ale zanechalo v Berlíně velkou stopu. Už se těšíme na příští rok, kdy se TJ Trutnov-Poříčí utká o Wanderpokal s SC Eintracht Berlín, a to na domácí půdě. Do té doby na viděnou!

To jsme my!

fotogalerie zde: https://plus.google.com/u/0/photos/114389208467316290644/albums/6184075478697472593?authkey=CMqm1Nfg7q2DZg