21. 6. 2014

Pingpongová sezona je u konce, přípravy směřují k sezoně další... Nicméně oddíly z Poříčí po celé republice nelenily. V Horním Poříčí u Strakonic se konalo již 19. Setkání obcí Poříčí. A že bylo o zábavu, ale i sportovní zážitky postaráno. Ale pěkně od začátku.

již v pátek po obědě vyrazila asi desetičlenná posádka od fotbalového hřiště v Poříčí na 6ti hodinovou štreku do Poříčí u Strakonic.. Nutno poznamenat, že zastávek na nucenou pauzu bylo díky tekutinám na palubě až až.. V podvečerních hodinách jsme dorazili do cíle, kde nechybělo přivítání v krojích s tradičními koláčky a nějakou tou kapkou slívky. Ubytováni jsme byli v chatkách krásného areálu fakulty tělesné výchovy UK. K večeři klobása, pivo Dudák a poslušně spát.

V sobotu začaly sportovní aktivity - fotbal, volejbal, nohejbal a stolní tenis. Místní posádka se účastnila turnajů v posledních 2 jmenovaných sportech, při čemž prim měl hrát právě ping-pong. Ambice byly velké, avšak pomalu klesaly, když jsme viděli kvalitní úroveň ostatních hráčů. I tak byl postup ze skupiny téměř povinností, která se nepovedla pouze Láďovi (prý nejsilnější skupina :)) Do čtvrtfinále tak nastoupili Karel, Michal a Radek. Bohužel se do dalších bojů nepodařilo postoupit jak Karlovi, tak i Michalovi (přenechal postup týmovému parťákovi Radkovi ve zřejmě nejhezčím zápasu turnaje :)) Veškerá pozornost se tak ubírala na semifinále, ve kterém bohužel Radek vypadl s pozdějším vítězem turnaje (divizní hráč). V bitvě o medaili byl náš borec úspěšný a tak si do Poříčí zásluhou dobře hrajícího Radka odvážíme pohárek za výborné 3. místo!!! Gratulujem!!!

a aby sportu nebylo málo, družstvo z Poříčí se přihlásilo i do nohejbalového turnaje. Nutno podotknout, že v nohejbale jsme si naděje na úspěch nedělali. Prostě jsme si chtěli udělat žízeň :)) Před prvním zápasem jsme se  zeptali na pravidla a do kolika bodů se zápas hraje a šlo se na věc... první výhra, remíza, další výhra a ze skupiny jsme k našemu údivu postoupili z pěkného druhého místa. V semifinále jsme narazili na místní kluky - pozdější vítěze, kteří nás suvereně přehráli. V boji o třetí místo jsme vedli již 1:0 na sety, avšak jak to ve sportu chodí, nás opustilo štěstíčko a tak soupeř v koncovce se štěstím vyrovnal na 1:1 a další set již byl v jeho režii. Prohráváme 1:2, celkově jsme obsadili velice pěkné 4. místo z 8. celků a tak všichni unavení a zranění účastníci uvítali konec sportovních aktivit..

V podvečer se všichni účastníci sešli na návsi, kde byly k vidění místní tradiční a stepařské tance, diskotéka a stánky s občerstvením. Ve velice přátelské atmosféře proběhlo vyhlášení vítězů všech sportovních událostí a následovala volná zábava (pro některé až do ranních hodin). Druhý den v neděli na nás čekal autobus a měli jsme namířeno na poklidnou cestu zpátky do Trutnova...

... jenže aby dobrodružství nebylo málo, na dálnici asi 30km před Hradcem se nám rozbil autobus a tak nás čekala nucená 3 hodinová přestávka na dálnici v příkopě. O příjemnou atmosféru se postaral Karel Vašíček, který nám zpestřil čekání na náhradní autobus hraním na kytaru :))

Děkujem Zdenkovi za super organizaci, má prostě charisma a už teď se těšíme na další sraz (teda pokud budem nominovaní :))