Mezinárodní turnaj ve stolním tenise v Poříčí

Přátelství mezi oddíly TJ Trutnov-Poříčí a SC Eintracht Berlín trvá bezmála 15 let. Každý rok se oddíly potkávaly za pingpongovým stolem a společně si užívaly potěšení ze hry.

Ani tento rok tomu nebylo jinak. Zatímco vloni se bojovalo na půdě Berlína, letošní mezinárodní turnaj se konal u nás v Poříčí. A že se jednalo o skvělou událost, o tom není pochyb!

Místo obvyklého boje Poříčí proti Berlínu o Wanderpokal (Putovní pohár) se v sobotu 2. 8. 2014 sešli hráči obou týmů v hale Základní školy v Poříčí na velmi specifickém turnaji. Jednalo se o boj tříčlenných družstev, kde v každém družstvu figuroval alespoň jeden hráč Poříčí nebo Berlína. Hráči byli do družstev náhodně rozlosováni podle výkonnostních košů. Celkem se zúčastnilo třináct hráčů Poříčí a dvacet hráčů z Berlína, tudíž bylo vytvořeno 11 družstev. Ta byla rozdělena do dvou skupin, ze kterých pouze dvě první družstva postupovala do dalších bojů.

Turnaj začal chvíli po jedenácté hodině ranní. Že se bude jednat o těžký turnaj, to tušil každý. Venkovní teploty okolo třiceti stupňů roztopily halu i uvnitř. Hráči si spíše připadali jak v sauně než za pingpongovým stolem. Když po třech hodinách hraní nebyla odehrána ještě ani polovina turnaje, přítomní hráči moc nadšením nejásali. Po nekonečných deseti hodinách hraní (kolem 21 hod.) bylo už známo vítězné družstvo složené z hráčů Marek Birke, Wolgang Dreier a Hendrik Z‘dun. Vítězům gratulujeme a doufáme, že tato družba bude i nadále pokračovat.

Na tomto místě musíme poděkovat ZŠ v Poříčí za možnost odehrání turnaje v její hale a městu Trutnov za podporu.

Fotogalerie (fotky budou postupně přidávány)

Článek na Trutnovinkách: zde

Článek v Krkonošském Deníku: zde